Pielęgnacja obuwia

Szanowny Kliencie !

Dziękujemy za wybór naszego produktu.

Abyście mogli jak najdłużej cieszyć się zakupionym obuwiem domowym VANUBA przedstawiamy kilka najważniejszych porad.


Wierzchy naszego obuwia wykonane zostały z wysokiej jakości skór naturalnych.
Należy pamiętać, że jedną z głównych cech skór jest ich niejednolitość, w związku z czym mogą wystąpić drobne różnice w strukturze lub kolorze skóry, jak również marszczenia. Skóra może mieć widoczne jarzma i pręgi o niejednolitej barwie na całej powierzchni. Jest to cecha typowa dla produktu naturalnego, niewytworzonego sztucznie.


Przed pierwszym użyciem zalecamy zastosować impregnaty w aerozolu do zamszu/welurów - pamiętaj aby stosować się do zasad podanych przez producenta. Nie impregnujemy włosia a wyłącznie wierzch skóry zamszowej.


Bezwzględnie unikać przemoczenia a wszczególności prania w pralce – w zaistniałym przypadku suszyć obuwie w warunkach naturalnych (nie wykorzystywać suszarek i grzejników).

Nasze obuwie nie jest wodoodporne, noszone podczas opadu deszczu lub śniegu może przemakać i powodować powstawanie trudnych do usunięcia plam.

Po zdjęciu obuwia zaleca się przechowywać je z włożonymi wewnątrz wkładkami, co pozwoli dłużej zachować właściwy kształt

Obuwie powinno być wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem, w naszym przypadku w warunkach domowych.

Zabrudzone wierzchy obuwia zmyć zwilżoną szmatką lub gąbką i wysuszyć w temperaturze pokojowej.
Następnie wierzchy oczyścić specjalnie do tego przeznaczoną szczotką do zamszu/ welurów.


Zalecamy zakupić specjalną szczoteczkę wykonaną z gumy i włosia, która doskonale czyści i zapobiega osiadaniu brudu.


Nie używać past i kremów.


Podczas użytkowania nasze kapcie ulegają naturalnemu zużyciu co może objawiać się ubiciem i wytarcia włosa. Aby zwiększyć trwałość i zachować estetyczny wygląd pantofli w szczególności modelowi ANOA, który całkowicie pokryty jest wełną zalecamy systematyczne czesanie włosia.