Wiecznie zimne stopy to zmora wielu osób, niezależnie od wieku, płci czy stylu życia. Niektórzy zmagają się z tym problemem nie tylko zimą, ale nawet latem, kiedy na dworze temperatury przekraczają 30 stopni. Jak sobie z tym radzić, kiedy kąpiele, masaże czy ogrzewanie termoforem przynoszą ulgę jedynie chwilowo? Dziś przychodzimy z prawdziwym remedium na zimne stopy – skórzanymi kapciami, wykonanymi z naturalnych materiałów. Dlaczego kapcie skórzane tak dobrze grzeją nawet największych zmarzluchów? Czym sugerować się, wybierając model dla siebie lub swoich najbliższych? Podpowiadamy!
Częste marznięcie stóp może mieć wiele przyczyn. U niektórych osób są jednym z objawów chorób, np. cukrzycy, chorób serca, hormonalnych, niedokrwistości, czy nieprawidłowego ciśnienia. Inni z kolei otrzymują diagnozę, że „taka już ich uroda”, a lekarze zalecają im odpowiednią dietę oraz masaże stóp. Niezależnie od przyczyny, wiecznie zimne stopy to dosyć przykra i uciążliwa dolegliwość. „Dogrzewanie” ich za pomocą termoforu, gorących kąpieli czy masaży pomaga jedynie na kilkanaście minut. Z kolei większość słabej jakości klapek, pantofli czy domowych kapci zupełnie nie grzeje stóp, sprawiając, że jedynie się pocą, co dodatkowo potęguje problem. Kapcie skórzane (najlepiej te wyścielone od wewnątrz wełną) zatrzymują ciepło w środku, pozwalając stopom oddychać. Przyjemnie grzeją i nie wzmagają pocenia.
Sekretem „mocy” skórzanych kapci są naturalne materiały. Od zewnątrz zwykle pokryte są naturalną skórą owczą lub zamszem bydlęcym. Dzięki temu ciepło zostaje zatrzymane wewnątrz pantofla i nie ucieka tak, jak wygląda to w przypadku słabej jakości kapci, wykonanych z tworzyw sztucznych. Co więcej, naturalna skóra pozwala stopom oddychać. Nie ma przecież nic gorszego niż spocone i jednocześnie zimne stopy.
Z drugiej strony, solidnie wykonane kapcie skórzane, będą wyścielone od wewnątrz warstwą wełny owczej. Nie od dziś wiadomo przecież, że wełna jest znana jako surowiec o ogromnych właściwościach grzewczych. Wełna doskonale reguluje temperaturę skóry. Co więcej, naturalna wełna wysokiej jakości pobudza krążenie krwi w stopach, niemal natychmiast likwidując odrętwienie kończyn. Łagodzi też ból, związany z długotrwałym odczuwaniem zimna.
Skórzanych kapci na rynku jest sporo – producenci prześcigają się w projektowaniu kolejnych modeli, wykonanych z różnego rodzaju naturalnych skór. Na co zwrócić uwagę, wybierając dla siebie lub dla bliskiej osoby te jedyne, idealne kapcie skórzane?
Przede wszystkim sprawdź z jakiego materiału są wykonane kapcie. Jeśli znajdziesz tam połączenie np. wełny z ekoskórą, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Naprawdę grzejące kapcie skórzane muszą być wykonane z naturalnej skóry oraz naturalnej wełny. My rekomendujemy skórę owczą przez wzgląd na jej cudowną miękkość, dającą maksymalny komfort. Co więcej, pod wpływem noszenia dostosowuje się swoim kształtem do naszych stóp. Trudno znaleźć wygodniejszy materiał dla domowego obuwia.
Czasem nawet pozornie „doskonałe” wykonanie kapci może nie wystarczyć. Wybierając model, dowiedz się więcej o samym producencie, a także materiałach z jakich powstają jego produkty. Istotne, aby wybierał tylko najlepsze gatunki wełny, o wysokiej gęstości włosia. Wtedy masz pewność, że kapcie pozostaną z Tobą na dłużej w niemal idealnym stanie. Co więcej, niektóre gatunki wełny „gryzą” stopy, przez co zupełnie nie sprawdzają się do codziennego noszenia np. bez skarpetek. A przecież kapcie mają być kwintesencją wygody! Dobry producent dba również o cały proces produkcji, np. pozbywając się nieprzyjemnego zapachu, jaki czasem miewa naturalna wełna oraz skóra.
Zarówno kapcie damskie, kapcie męskie, jak i kapcie dziecięce występują w przeróżnych konfiguracjach, kolorach, wysokościach cholewki czy krojach. Które modele najlepiej sprawdzą się w przypadku zmarzluchów? Oczywiście – te najbardziej zabudowane. Tutaj możliwości jest kilka. Możesz wybierać na przykład wsuwane kapcie przed kostkę, jak chociażby nasz model kapci skórzanych damskich Awassi. Przyjemnie ogrzeją palce oraz znaczną część stopy. Jeśli jednak szukasz modelu, w którym „zatopi” się cała stopa, wybieraj kapcie o podwyższonej cholewce, sięgającej do kostki. Wtedy masz pewność, że ciepło nie ucieknie na całej długości stopy. Przykładem modeli takich skórzanych kapci są na przykład nasze kapcie damskie Oxford lub kapcie męskie Oxford. Zaprojektowaliśmy je tak, aby można było w nich nie tylko chodzić po domu, ale też spać. Wszystko dzięki miękkiej podeszwie. Aż same się proszą, żeby wskoczyć w nich pod koc i całkowicie zapomnieć o tym, że mamy je na sobie.
Nie ma chyba zmarzlucha, który po wypróbowaniu kapci skórzanych, zamieniłby je na jakiekolwiek inne obuwie domowe. Naturalna skóra grzeje, zatrzymuje ciepło i pozwala stopom oddychać, zapobiegając poceniu. Jeśli chcesz raz na zawsze pożegnać przykrą dolegliwość wiecznie lodowatych stóp, nie wahaj się ani chwili!
Polecamy:
https://vanuba.com/produkt/kapcie-skorzane-damskie-oxford-bezowo-biale/1783
https://vanuba.com/produkt/kapcie-skorzane-damskie-anoa-bez/1756
https://vanuba.com/produkt/kapcie-skorzane-meskie-columbia-popiel/172
https://vanuba.com/produkt/kapcie-skorzane-meskie-soay-bez/1746
https://vanuba.com/produkt/kapcie-skorzane-dzieciece-peppin-liliowe/1603
https://vanuba.com/produkt/kapcie-skorzane-dzieciece-kiko-musztardowy/1768