Czym się różni skóra naturalna od eko?

Czym się różni skóra naturalna od eko?

2022-11-01 10:20:55

Produkty z naturalnej skóry wiążą się ze sporym wydatkiem. To jeden z powodów, dla których wiele osób sięga po tańsze zamienniki z ekoskóry. Czym właściwie różnią się wyroby ze skóry naturalnej i eko oprócz ceny? O tym, dlaczego warto zainwestować w produkty skórzane, przeczytasz w tym artykule.

Sposób pozyskiwania, czyli dlaczego ekoskóra jest eko?

Osobom, którym nie jest obojętny stan środowiska, często sięgają po produkty eko. Plastikowe reklamówki zamieniają na płócienne torby, a jednorazowe sztućce z tworzywa na te wykonane z bambusa lub papieru. Dzięki temu ograniczają ilość śmieci, których rozłożenie może trwać tysiące lat. Od skóry naturalnej osoby stronią ze względu na jej sposób pozyskiwania – ze zwierząt. Chcąc tego uniknąć sięgają po zamienniki z ekoskóry. Niestety w tym przypadku cząstka eko jest mocno zakłamana. Z czego bowiem wykonuje się ekoskórę?
Sam materiał zwany ekoskórą wykonywany jest z tworzyw sztucznych. Dokładnie jest to poliester pokryty warstwą winylu, z której tworzy się fakturę imitującą skórę naturalną. Jest niczym innym niż plastikiem rozkładającym się tysiące lat. Jego produkcja i rozkład negatywnie wpływają na środowisko, generując przy tym niebiodegradowalne śmieci.
Skóra naturalna pozyskiwana jest z bydła, owiec lub kóz. Wiele garbarni dba o to, aby cały proces przebiegał w najbardziej humanitarnym środowisku i aby żaden skrawek skóry nie został zmarnowany. Przykładem może być dostępny w naszym sklepie tkany dywan z owczej skóry, który jest produkowany ze skrawek skóry pozostałych po produkcji skórzanych kapci. Dywan jest wykonany z naturalnych materiałów, które są w pełni biodegradowalne. Nie zaśmiecają środowiska, a ich produkcja nie wiąże się z zanieczyszczeniem ekosystemu.

Zapachu nie podrobisz

Skóry ekologiczne coraz lepiej imitują naturalne odpowiedniki. Ich faktura i kolor może często zmylić mniej uważnych obserwatorów. Jednak zapachu naturalnej skóry jeszcze nikomu nie udało się podrobić. Jeśli nie jesteś pewien, czy masz do czynienia z produktem z naturalnej skóry – powąchaj go. Jeśli tak, będzie on miał charakterystyczny przyjemny zapach.
Produkty wykonane z ekoskóry często pachną tanim plastikiem. Zapach ten z czasem może się ulotnić lub nie – wszystko zależy od jakości danego produktu. Wybierając tańsze odpowiedniki skóropodobne, musisz liczyć się z ich zapachem, który ciężko nazwać przyjemnym.

Skóra naturalna – przyjemna i lecznicza

Kolejną cechą nie do podrobienia jest przyjemna w dotyku faktura. Skóra naturalna jest ciepła i miękka. Jeśli jest na niej obecne runo, również jest ono miękkie i puszyste tak jak w przypadku naszej skóry owczej leczniczej relugan. Ponadto skóra relugan wykazuje właściwości lecznicze. Jest polecana dla osób zmagających się z reumatyzmem czy chorobami stawów. Wykonane z niej kapcie skórzane zmniejszają zmęczenie stóp. Komfort chodzenia w nich po domu sam w sobie staje się prawdziwym sposobem na relaks.
W przypadku produktów, które będą miały bezpośredni kontakt z ciałem, warto wybierać te wykonane z naturalnej skóry. Wówczas masz pewność, że buty czy kapcie nie podrażnią Twojej skóry. Skóra stóp będzie mogła swobodnie oddychać, stopy nie będą się pociły. Ponadto naturalna skóra cały czas pracuje, rozciąga się i dopasowuje do naturalnych krzywizn ciała. Tego z pewnością nie zauważysz w produktach wykonanych z ekoskóry.
Skóra syntetyczna jest cienka i nieprzyjemna w dotyku. Co jednak najważniejsze nie oddycha, zatem w butach z niej wykonanych nie ma odpowiedniej wentylacji. Twoje stopy się pocą, co tworzy doskonałe warunki dla rozwoju bakterii i grzybów. Wywołuje to nieprzyjemny zapach, a także może prowadzić do podrażnień i obtarć.
Skóra stóp dzieci jest o wiele delikatniejsza, dlatego jest bardziej skłonna do podrażnień. W przypadku maluchów warto zawsze wybierać produkty wykonane z naturalnych materiałów. Kapcie dziecięce skórzane są dla nich najbezpieczniejszym wyborem. Masz pewność, że skóra Twojego dziecka oddycha i otulona jest materiałem niewywołującym podrażnień czy reakcji alergicznych.

Produkty ze skóry naturalnej - dobra inwestycja

Produkty wykonane z naturalnej skóry zachowują swój doskonały wygląd na dłużej. Są one o wiele bardziej wytrzymałe niż ich syntetyczne odpowiedniki.
Skóra ekologiczna jest tworzywem sztucznym, dlatego nigdy nie będzie w pełni bezpieczna dla człowieka. Wyroby z niej wykonane, choć są tańsze, to jednak o wiele mniej trwalsze, co przekłada się ich szybkie zużycie. Ponadto buty czy kapcie z naturalnej skóry są przyjemne w dotyku i oddychają, co gwarantuje Ci najwyższy komfort podczas ich noszenia.

Produkty:
https://vanuba.com/produkt/kapcie-skorzane-damskie-oxford-bezowo-biale/1783
https://vanuba.com/produkt/siedzisko-ze-skory-owczej-38-cm-popiel/1771
https://vanuba.com/produkt/skora-owcza-relugan-100-cm/1800
https://vanuba.com/produkt/kapcie-skorzane-dzieciecie-kiko-popiel-bialy/1595